O mnie

 

Witaj na mojej stronie!

Jestem psychologiem, psychoterapeutą. Oznacza to, że dbanie o jakość życia jest dla mnie niezwykle ważne. 

Do tego samego zachęcam również i Ciebie.

Czasem małej zmianie towarzyszy wielki efekt, efekt fajniejszego życia, z większą uważnością na własne potrzeby, emocje, otwartość na relacje z innymi.

W mojej pracy, najbardziej lubię to, że proces ten przywodzi na myśl podróż, odkrywanie nieznanych lądów. 

Jako psychoterapeuta wierzę, że człowiek najdoskonalej rozwija się będąc w relacji z drugim człowiekiem. Z osobą, która potrafi spojrzeć na Ciebie z empatią, ciekawością i życzliwością. Dać Ci tyle czasu ile właśnie potrzebujesz, nie oceniać, a jeśli jest taka potrzeba to zwrócić Twoją uwagę na coś w sposób łagodny, stonowany.

 

Ukończyłam psychologię oraz czteroletnie szkolenie z zakresu psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.

Dotychczas pracowałam w Poradni Zdrowia Psychicznego w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym oraz na Oddziale Onkologicznym.

Obecnie skupiam się na pracy w gabinecie prywatnym w Tarnowie.

Przykładowe obszary mojej dotychczasowej pracy:

- grupy psychoterapeutyczne,

- wsparcie osoby znajdującej się w kryzysie,

- warsztaty dotyczące tego czym jest adekwatna samoocena, wzmacnianie odporności psychicznej,

- warsztaty psychologiczne ukierunkowane na zwiększanie świadomości własnych potrzeb, 

- spotkania z ,,psychologią'', w ramach, której dyskutowaliśmy o potrzebie stawiania granic.

 

    Słów kilka

Odkąd pamiętam lubiłam nieco częściej niż inni analizować otaczający mnie świat. Zastanawiałam się jak to możliwe, że obok szczęśliwych, uśmiechniętych ludzi znajdują się Ci, którzy odbierają życie jako pasmo nieszczęść i dojmującego smutku. Jak to się dzieje, że ludzie tak bardzo mogą się różnić podejściem do wielu życiowych aspektów? Jak to się dzieje, że życiowe trudności jednych umacniają a innym podcinają skrzydła?

Obecnie jako psychoterapeutę ciekawi mnie człowiek i jego nietuzinkowa historia. Lubię towarzyszyć w odkrywaniu osobistego znaczenia ważnych dla Ciebie wydarzeń. Rozumiem, że towarzyszą Ci różne emocje i dbam o to, abyś przeżył je w bezpiecznej atmosferze nie będąc ocenianym, ani do niczego przymuszanym. Zależy mi na tym, aby w wyniku oddziaływań psychoterapeutycznych poprawiła się jakość Twojego życia, aby udało się przybliżyć do wspólnie postawionych celów.

 

   Z kim pracuję?

Zgłaszają się do mnie osoby, które mają potrzebę zadbania o jakąś, ważną dla siebie sferę życia. 

Trudne dzieciństwo, rozwód czy choroba dziecka/własna, nierzadko stanowią usprawiedliwienie dla myśli, że lepiej już nie będzie i nic nie ma sensu.

Wówczas pozornie godzisz się z tym, że jest Ci źle,  popadając w życiowy marazm. Najzwyczajniej przestaje Ci się chcieć czegokolwiek. Wręcz wyczekujesz ,,kolejnego ciosu poniżej pasa''.

Tymczasem właśnie to poczucie braku sensu czegokolwiek, ten dyskomfort, który Ci towarzyszy jest oznaką, że warto jest otworzyć się na pomysł o skorzystaniu z psychoterapii.

 

A oto przykład analogicznej sytuacji; widzisz mur, który przed Tobą stoi; próbujesz przez niego przeskoczyć, innym razem zaś próbujesz go obejść. 

A gdyby tak zastanowić się jak on powstał?

Może aktywnie brałeś i cały czas bierzesz udział w jego budowie dokładając cegiełka po cegiełce?

Dochodzenie do źródła przyczyn trudności to właśnie coś, co chciałabym Ci zaproponować.

 

Praca nad sobą nie jest łatwym procesem, jednak warta jest każdej włożonej w nią jednostki energii.

Właśnie dlatego zapraszam Cię na konsultację, na której opowiesz mi więcej o swoich trudnościach.